טיפים לסידור הבית

מחקרים מראים שבית מסודר משפרים משמעותית את אורח החיים. מעבר לכך שסדר וארגון הבית עוזר להתמצא ביעילות ולמצוא בקלות מה שאתם מחפשים, בית מסודר חוסך לכם כסף רב, ומשפר את המצב הנפשי שלכם. כאשר שומרים על סדר וארגון הבית, יש לנו יכולת טובה יותר לדעת מה יש לנו ומה אין לנו, כך שלא נוציא כסף על דברים מיותרים. בנוסף, לפי אותם מחקרים, בית מסודר ונקי מפחית חרדה, לחץ, ודיכאון.

אז איך הופכים לתותחים בתחום סידור וארגון הבית? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם!

שמרו רק מה שצריך
לרובנו יש המון דברים שאנחנו לא צריכים, לא אוהבים, או לא משתמשים בהם. וכן, בואו נודה, יש לנו דברים שאין לנו אפילו מושג שיש לנו אותם. אחד הדברים החשובים ביותר כשמדברים על ארגון הבית הוא להיפטר מכל הדברים הללו. כך, תפנו מקום, ותהיה לכם גישה נוחה יותר למה שאתם אשכרה צריכים.

מדפים!
מדפים הם פתרון אחסון נהדר. תוכלו למקם עליהם ספרים, פרטי נוי, מנורות, תבלינים, או כל דבר אחר. ניתן למקם את המדפים במקומות בהם הם לא יהיו רק פונקציונליים, אלא יוסיפו יופי וזרימה לחדר.

הגדירו מקום לכל דבר
על מנת לשמור על הסדר לאורך זמן, לכל פריט בבית צריך להיות מקום מוגדר אליו הוא חוזר. קביעת המקום הזה צריכה להיות חכמה ויעילה. עליכם להתחשב באורח החיים שלכם ולמקם את הפריטים במקומות שיהיו הנוחים ביותר.

צבע
כדי ליצור אווירה נינוחה ונעימה בבית, השתמשו בשלושה מוקדי צבע עיקריים בחדר.

התמקדו באיזור אחד כל פעם
על מנת להצליח בסידור וארגון הבית עלינו “להתלבש” כל פעם על אזור ספציפי. אם ננסה לסדר ולנקות הכל יחד, אנחנו נתפזר ותייאש מהר.

חוצצים
מכירים את “מגירות הבלאגן”? ברור שאתם מכירים! על מנת להימנע מבלאגן בתוך השידה המגירה או הארון, השתמשו בחוצצים ומוצרי אחסון אשר מייצרים חלוקה. כך דברים תמיד יחזרו למקומם, יהיו מופרדים מדברים אחרים, ולא תיווצר ערמת בלאגן.

ניקיון יסודי
כדי לבצע ניקיון אמיתי, עליכם להגיע לכל הפינות, גם איפה שלא רואים! אם מנקים רק במקומות הבולטים, הניקיון הוא מסומן, לא יחזיק מעמד לאורך זמן, והכי חשוב, הוא לא יעניק לכם את התחושה המדהימה של בית נקי.

סטים
על מנת ליצור הרמוניה ואסתטיקה נעימה, יש להקפיד להשתמש בסטים של צלחות, כוסות, סכום, וכו. כך, ניתן גם לסדר אותם בצורה אפקטיבית יותר, משום שניתן להניח אותם אחד על השני, אחד בתוך השני, וכו. גם כשמדובר בקופסאות- אל תשמרו קופסאות שאין להם מכסה או מכסה שאין לו קופסא! מיינו את קופסאות האוכל שלכם ואחסנו את המכסה יחד עם הקופסא.

מכלים שקופים וסימון
כאשר אתם מאחסנים מסמכים, מוצרי מזון, בגדים, או כל דבר אחר, השתמשו במכלים שקופים. כך, תוכלו לראות הכל ולא תצטרכו להתחיל לחפור בכל מיכל ולעשות בלאגן. בנוסף, הדביקו תוויות עליהן כתוב מה מאוחסן בכלי.

המשיכו לשנות
רענון ועדכון של סדר וארגון הבית הוא דרך מצויינת להכניס אנרגיות חדשות. מעבר לכך שכיף להתחדש, מטרתו של ארגון הבית היא שיהיה לכם נוח ונעים. לכן, כאשר אורח החיים שלכם משתנה, או שאתם קונים מוצרים חדשים, שנו את סדר וארגון הבית בהתאם.

ניקיון הבית, סדר וארגון הבית, והאסתטיקה, הם חשובים מאוד. עם כל הטיפים שנתנו לכם, הטיפ הטוב ביותר הוא לשכור את שירותיה של חברת ניקיונות. חברת ניקיונות מתמחה בתחום, תעשה זאת על הצד הטוב ביותר, ובעיקר- תחסוך מכם את ההתעסקות וכאב הראש. 

טיפים לסידור הבית

מחפשים שירות ניקיון מקצועי ואיכותי? השאירו פרטים כאן!