פוליש לרצפה- מה ואיך?

מה זה פוליש לרצפה?

פוליש לרצפה הוא מעין טיפול שעושים לרצפה על מנת להקנות לה מראה חדש ומבריק. הטיפול מיועד לרצפה ישנה או בלויה, או סתם לרצפה שאתם לא מרגישים שניכר בה ניקיון. בטיפול בעצם שמים על הרצפה איזשהו חומר שמצפה את הרצפה ומעניק לה מראה חדש, נקי, מבריק, ומרשים. כשמדברים על ניקיון משרדים או ניקיון לבית, מראה הרצפה הוא קריטי ומקפיץ בכמה רמות את נראות החלל ונותן תחושה הברבה יותר נקייה וחדשה.

סוגי פוליש לרצפה

ישנם שלושה סוגי פוליש רצפה עיקריים. לכולם אותו אפקט, אבל התהליך הוא אחר.

1) פוליש ווקס
פוליש ווקס נעשה באמצעות חומר דמוי שעווה אשר מבריק ומחליק את הרצפה. חברה ניקיון תשים את החומר באמצעות מכונה מיוחדת בצורה אחידה. האפקט נוצר על ידי השכבה הנמרחת מעל הרצפה, שום חומר לא מוחדר לרצפה עצמה.

2) פוליש קריסטל
פוליש קריסטל לרצפה נעשה באמצעות קרצוף של הרצפה על ידי מכונה מיוחדת של חברת ניקיונות בכמה שלבים כאשר בכל שלב נעשה שימוש בחומר אחר. הקרצוף מחדיר את החומרים לרצפה ומעניק לה מראה מבריק כך שאפשר לראות בה ניקיון מושלם. יש לציין שפוליש קריסטל לא מתאים על רצפת גרניט פורצלן, ואף יכול להזיק לה.

3) פוליש סילר
החומר של פוליש סילר הוא בכלל לא חומר לפוליש במקור, אלא חומר לאיטום אשר מונע מהרצפה לתפוס לכלוך. אבל הוא בהחלט גם נותן את האפקט המבריק והנקי. בדומה לפוליש ווקס, יש למרוח את הסילר בשכבה על הרצפה וזה מה שמעניק את האפקט. לצורך פוליש סילר לא צריך מכונה מיוחדת, צריך פשוט למרוח אותו על הרצפה כמו שצובעים קיר.

איך בוחרים סוג פוליש?

כאשר ניגשים לבחור סוג פוליש יש לחשוב לפי כמה פרמטרים.

1) תקציב
פוליש קריסטל נחשב לאיכותי ביותר, אבל הוא גם יקר יותר מפוליש וקס או פוליש סילר. לכן, אם תקציב הוא שחקן מרכזי בקבלת ההחלטות שלכם, יש לקחת זאת בחשבון

2) מצב הרצפה
אם הרצפה שלכם היא ישנה ורעועה, יכול להיות שעדיף לכם לא לעשות פוליש קריסטל. למרות שהוא האיכותי ביותר, הוא יכול לעשות נזק לרצפה במצב לא טוב. כפי שכבר ציינו, תהליך פוליש קריסטל מחדיר לרמפה כימיקלים שונים. אם הרצפה לא חזקה דיה, זה יכול לפורר אותה. במקרה כזה, הכי כדאי לבחור בפוליש סילר, משום שהוא חומר איטום והוא יגן על הרצפה ויחזק אותה.

3) תנועה
יש לחשוב כמה תנועה תהיה בחדר בו אתם עושים פוליש לרצפה. אם תהיה תנועה רבה, יש לבחור בפוליש קריסטל, כי הוא העמיד ביותר. הסוגים האחרים נוטים להישרט ולהתלכלך יותר בקלות. לכן, אם אתם רוצים להימנע מלהחליף את הפוליש כל כמה חודשים, עדיף לכם ללכת על פוליש קריסטל שיתמודד כמו שצריך עם תנועה מרובה.

הסכנות בפוליש

למרות שפוליש נשמע כמו משהו יחסית פשוט, אם לא עושים זאת בצורה מקצועית ואיכותית, אתם עלולים לגרום לרצפה שלכם נזק בלתי הפיך כמו התפוררות, סדקים, בליטות, ושריטות. לכן, חשוב מאוד לשכור את שירותיה של חברת נקיונות או שירותי ניקיון למשרד. בם יעשו זאת בצורה המקצועית ביותר ולא יגרמו נזק לרצפה שלכם.

התחזוקה של פוליש לרצפה

רוב חומרי הפוליש הם עמידים בפני לכלוך וחומרי ניקיון למיניהם, אבל גם העמידים ביותר מתחילים להישחק לאחר חצי שנה. לכן, מומלץ לחדש את הפוליש פעם בחצי שנה או שנה על מנת לשמור על האפקט המהמם.

בקיצור, אם ניקיון משרד או הניקיון לבית דרוש שדרוג, אם אתם רוצים רצפה שתראה נקייה בטירוף, כדאי לכם לרכוש שירותי ניקיון למשרד או את שירותיה של חברת ניקיונות, אשר תעשה עבורכם פוליש לרצפה.

פוליש לרצפה

מחפשים שירות ניקיון מקצועי ואיכותי? השאירו פרטים כאן!